Portal mororyzacyjny

Nowy rekord samochodu elektrycznego!

Wszelkiej maści portale motoryzacyjne ogłaszają niesamowity rekord, który został pokonany przez elektryczny samochód marki tesla.

Magiczna cyfra 728,7 km padła na jednym doładowaniu elektrycznego cacuszka i mimo, że kierowca nie przekraczał czterdziestu kilometrów na godzinę i powierzchnia po której się poruszał była płaska i zupełnie nie wyboista to jest to niezbity dowód, że elektryczne samochody mają szanse coraz bardziej się rozpowszechnić.

Konkretny model samochodu, który pokonał rekord to Tesla S P85D, o wydajności tego samochodu przyszłości zadecydowały również dwa silniki, które działają zupełnie niezależnie a naped jest kierowany na cztery koła. Ten konkretny model jest w stanie rozpędzić się nawet do siedmiuset km, ale chyba najlepiej wyróżniającym się atutem jest jest oszałamiający czas przyspieszenia od zera do stu, czas ten wynosi trzy sekundy.

Jak wcześniej zauważyliśmy, do pobicia rekordu były potrzebne warunki laboratoryjne ale producent gwarantuje, że w rzeczywistości samochód śmiało poradzi sobie z czterysta dwadzieścia kilometrów.

Sama marka sprawia wrażenie niesamowitej, ponieważ jakość z zewnątrz i wewnątrz jest na najwyższym poziomie. Oczywiście przekłada się to na wyższą cenę, ale patrząc na tego typu samochody przyszłości pod kątem przede wszystkim ekonomiczności jazdy - naprawdę warto.

Jeżeli chodzi o dostępność w Polsce, niestety z informacji mi dostępnych nie ma salonów w Polsce, ale są dostępne auta sprowadzane na różnych portalach motoryzacyjnych. Sam producent gwarantuje, że do końca 2015 roku.

Co jeszcze wyróżnia samochody Tesli. Elektryka - Elektronika - Design. Auto ma piękne wnętrze a komputer pokładowy wraz nawigacją na desce przypomina najwyższej klasy smarfona w wersji gigantycznej. Meni jest klarowne wszystkie najważniejsze informacje są wyróżnione w desce rozdzielczej. Z zewnątrz samochód ma piękne opływowe kształty z idealnym, prawdopodobnie ledowym oświetleniem.